رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران خبر داد: معافیت مالیاتی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی انرژی‌های تجدیدپذیر رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی انرژی‌های تجدید پذیر از ۵ تا ۱۳ سال از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.

رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران خبر داد: معافیت مالیاتی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی انرژی‌های تجدیدپذیر رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی انرژی‌های تجدید پذیر از ۵ تا ۱۳ سال از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.

رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی انرژی‌های تجدید پذیر از ۵ تا ۱۳ سال از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) دکتر ” محمد خزاعی ” رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران امروز (شنبه) در آئین برگزاری نخستین همایش تجاری ایران و اتحادیه اروپا در حوزه انرژی پایدار، در سالن همایش‌های وزارت نیرو با بیان این مطلب که سرمایه گذاران بخش خصوصی انرژی‌های تجدید پذیر از ۵ تا ۱۳ سال از پرداخت مالیات معاف می‌شوند، اظهار داشت: خرید تضمینی ۲۰ ساله برق تولیدی از بخش خصوصی توسط وزارت نیرو یکی از مهم‌ترین بسته‌های تشویقی برای حضور این بخش در عرصه تولید خواهد بود.
وی افزود: براساس معافیت‌های مالیاتی که در ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های کشور وجود دارد، شرکت‌های سرمایه گذاری بخش خصوصی بسته به اینکه در چه نقطه ای از کشور در بخش انرژی‌های تجدید پذیر سرمایه گذاری می‌کنند، می‌توانند بین ۵ تا ۱۳ سال از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.
محمد خزاعی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین وزارت نیرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس این تفاهم نامه سامانه بهینه یابی ایجاد شده که یکی از کمک‌های آن سرمایه گذاری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر است.
وی ادامه داد: تجهیزات و لوازمی که برای این حوزه استفاده می‌شود در صورتیکه از کیفیت و بهره‌وری بالایی برخوردار باشند، با تأیید وزارت صنایع از عوارض گمرکی نیز معاف خواهند بود.
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران با اشاره به اینکه هم اینک یک گروه اقتصادی از کشورمان در آلمان بسر کمی برند که در همین راستا گفت و گوهایی در حوزه اقتصادی در حال انجام است، افزود: با توجه به اینکه انرژی‌های تجدید پذیر سهم مهمی را در حوزه انرژی بازی می‌کنند، یکی از سیاست‌های اساسی دولت نیز کاهش وابستگی به نفت و روی آوردن به منابع انرژی تجدید پذیر برای تأمین انرژی و حفظ محیط زیست است.
وی با اشاره به اینکه سیاست دولت این است تا وابستگی به انرژی‌های فسیلی آرام آرام کاهش یابد، گفت: دولت یازدهم و همت بخش‌های مختلف از جمله وزارت نیرو سبب شده تا شاهد آثار خوبی در این زمینه باشیم.
خزاعی با بیان اینکه حرکت به سمت تولید انرژی از منابعی غیر از منابع سوخت فسیلی گام مهمی برای کشور است و موقعیت حاصله در ۳ الی ۴ سال گذشته چشمگیر بوده است، افزود: در دولت یازدهم ۴۸ پروژه مهم که برای تولید برق مورد نیاز کشور از انرژی‌های بادی و خورشیدی و غیره با وزارت نیرو مذاکراتی داشتند، پس از تصویب طرح آن‌ها، برخی از این طرح‌ها در همدان و اصفهان و سایر شهرها به اجرا درآمد و برخی دیگری مراحل اجرایی را طی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه حجم پروژه‌های مصوب انرژی‌های تجدید پذیر نسبت به سایر بخش‌ها از بالاترین میزان برخوردار بوده است افزود: در این خصوص حدود ۳ میلیاردو ۶۰۰ میلیون دلار پروژه به تصویب رسیده که تعدادی از آن‌ها به بهره برداری رسید و برخی نیز در دست اجرا است.
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران با اشاره به اینکه در بند ۳ ماده ۴۸ قانون برنامه ششم توسعه یک درصد منابع به تشویق و کمک به حوزه انرژی‌های تجدید پذیر اختصاص یافته است افزود: هدف از این طرح این است تا دولت مکلف شود در تولید و کیفیت و انتقال انرژی به بخش خصوصی کمک و مساعدت کند.
وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل پافشاری ایران بر صلح آمیز بودن انرژی هسته ای در کشور این بود که به نیازهای انرژی از منابع متعدد منجمله استفاده از انرژی هسته ای پاسخ دهد تاکید کرد: ما بایستی حداقل حدود ۲۰ هزار مگاوات برق تولید کنیم که با تنوع بخشی به منابع تولید انرژی، و دوری از منابع فسیلی، وضعیت درخشان و امیدوار کننده ای را برای انرژی کشور در آینده رقم بزنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *