سی و نهمین گردهمایی مدیران ارشد بخش آب کشور برگزار شد

سی و نهمین گردهمایی مدیران ارشد بخش آب کشور برگزار شد
با حضور معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو؛
سی و نهمین گردهمایی مدیران ارشد بخش آب کشور برگزار شد
سی و نهمین گردهمایی مدیران ارشد بخش آب کشور با حضور “علی اکبر مهاجری” معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو و حاج رسولی‌ها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران روز پنجشنبه در محل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.
سی و نهمین گردهمایی مدیران ارشد بخش آب کشور با حضور “علی اکبر مهاجری” معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو و حاج رسولی‌ها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران روز پنجشنبه در محل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در ابتدای جلسه مهندس “محمد حاج رسولی‌ها” بر نقش برگزاری چنین گردهمایی‌هایی در تبادل تجارب ارزشمند شرکت‌های آب منطقه ای تأکید کرد و گفت گاهی نکاتی دراین جلسات مطرح می‌شود که تجارب یک استان است و فی البداهه در سی استان دیگر تکثیر می‌شود بدون این که دستورالعمل و استانداردی برای آن تدوین شود.
در ادامه معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو، از استمرار برگزاری این گردهمایی تقدیر و تشکر کرد و گفت: تجربه بسیار گرانمایه ای در تک تک افراد وجود دارد که اگر مطرح شود و مورد استفاده قرار گیرد، چنین جلساتی بهترین محیط آموزشی خواهد بود.
سپس توکلی از معاونت تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو،‌ پروژه آموزش‌های شغلی- سازمانی را شرح داد و گفت که این پروژه درصدد اثربخش نمودن هزینه‌های آموزش است، به گونه ای که این هزینه‌ها به طور موثرتر و کاراتری در خدمت اهداف سازمانی به کار گرفته شود. وی تاکید کرد که در آموزش‌های سازمانی سه حوزه دانش،‌ نگرش و مهارت باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین این آموزش‌ها باید تقاضا محور بوده و مدیر بلاواسطه فرد در نیاز سنجی آموزشی مسئولیت مستقیم داشته باشد.
دکتر منافی معاون دفتر توسعه مدیریت وزارت نیرو اقدامات انجام شده در حوزه برون سپاری و فعالیت‌هایی که در دست اجراست را به تفصیل شرح داد.
وی گفت در سال‌های گذشته بر کوچک کردن دولت و واگذاری امور مردم به مردم تاکید شده و ما باید وظایف غیرحاکمیتی را به مردم واگذار کنیم.
در ادامه مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت که از سال ۹۰ حساسیت خاصی در زمینه نیروی انسانی داشتیم و یکی از نکاتی که عملکرد مدیران عامل در آن زمینه بررسی می‌شود ساماندهی نیروی انسانی است. موضوع گردشگری از دیگر نکات مورد اشاره وی بود و گفت در بحش گردشگری در محدوده سدها کارگروهی در سطح ملی تشکیل شده است.
در ادامه مجید سیاری معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مادر در زمینه گردشگری در سدها و تاسیسات آبی مطالبی را به سمع و نظر حضار رساند و دکتر حسینی مدیر کل دفتر حراست و امور محرمانه نیز بر اهمیت گردشگری تاکید کرد. در ادامه برخی از مدیران عامل شرکت‌های آب منطقه ای به اقدامات انجام شده در این حوزه و طرح‌های پیشنهادی گردشگری خود اشاراتی داشتند. در این زمینه مهندس حاج رسولی‌ها پیشنهاد کرد که از مشاور گردشگری در سطح ملی برای مدیریت مسائل حقوقی، قراردادی و غیره استفاده شود و با سازمان میراث فرهنگی برای بهره گیری مناسب تر از ظرفیت‌های موجود تعامل مناسبی برقرار شود.
در ادامه جلسه،‌ واقفی در خصوص سامانه یکپارچه حفاظت و بهره برداری از منابع آب و امور مشترکین (ساماب) و موضوعات و مسائل مربوط به آن توضیحاتی ارائه داد.
رابعی، مدیر کل دفتر مطالعات پایه منابع آب برنامه‌های آماری برداری سراسری را تبیین کرد و بر لزوم انجام همزمان آماربرداری سراسری و تأمین منابع مالی بهنگام برای این مهم تاکید کرد.
در جلسه بعد از ظهر، دکتر قراملکی در زمینه اخلاق حرفه ای در سازمان سخنرانی کرد. وی گفت اخلاق مهندسی فقط اخلاق مهندسان نیست، اخلاق شرکت‌های مهندسی نیز هست. وی افزود یکی از معیارهای اخلاقی نحوه استفاده از آب است. اخلاق حرفه ای در هر سازمانی موجب افزایش بهره وری، بهبود کیفیت کالاها و خدمات، امنیت روانی محیط کار، تبدیل تهدید به فرصت، توان افزایی در کارگروهی، اعتماد آفرینی، بهبود مناسبات در ارتباطات انسانی و تعالی و سرآمدی سازمان می‌شود. وی افزود ما در ذهن خود یک نقاشی برای اخلاق داریم که به آن انگاره می گویند و این انگاره موجب اخلاقی عمل کردن یا برعکس می‌شود و باید این انگاره‌ها به درستی مدیریت شوند.
سپس ذیحجه زاده مدیر کل دفتر برنامه ریزی تلفیقی،‌ در خصوص قوانین احکام دائمی برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۶، خانم مهندس جعفری مدیر کل دفتر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل در زمینه سامانه اطلاعاتی رودخانه‌های کشور و آقای مهدوی فر مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات، توسعه مدیریت و تحول اداری در خصوص برنامه‌های فناوری اطلاعات در حوزه درگاه خدمات الکترونیک سخنرانی کردند.
در پایان جلسه حاج سولیها تاکید کرد که هیچ دفتری حق جزیره ای عمل کردن در حوزه فناروی اطلاعات را ندارد. وی همچنین در خصوص مباحث رفاهی به مدیران عامل تذکر تلویحی داد. در زمینه آماربرداری نیز گفت که باید این موضوع توسط شرکت‌ها جدی گرفته شود. مدیرعامل شرکت مادر بر مهندسی رودخانه به عنوان نقطه ثقل سال ۹۶ تاکید کرد. مهندس حاج رسولی‌ها بنا به توصیه و تاکید وزیر نیرو تذکر داد که از امکانات دولت برای تبلیغ و ورود به بحث انتخابات نباید استفاده شود و اگر گزارشی در این خصوص دریافت شود به عنوان تخلف اداری ثبت خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *