مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی های تجدید پذیر مطرح کرد: ایران بازار آینده انرژی است

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی های تجدید پذیر مطرح کرد: ایران بازار آینده انرژی است

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی های تجدید پذیر مطرح کرد:
ایران بازار آینده انرژی است
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی‌های تجدید پذیر در نخستین همایش تجاری ایران و اتحادیه اروپا گفت: ایران بازار آینده انرژی است.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی‌های تجدیدپذیر در نخستین همایش تجاری ایران و اتحادیه اروپا گفت: ایران بازار آینده انرژی است و زمینه‌های سرمایه گذاری فراوانی در بخش انرژی‌های تجدید پذیر در ایران وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، دکتر”عدنان امین” مدیر کل آژانس بین المللی انرژی‌های تجدید پذیر امروز (شنبه) در آئین برگزاری نخستین همایش تجاری ایران و اتحادیه اروپا در حوه انرژی پایدار در سالن همایش‌های وزارت نیرو با بیان این مطلب که ایران بازار آینده انرژی است گفت: اتحادیه اروپا ارزش زیادی برای ظرفیت‌های ایران قائل است و به همین خاطر، فرصت و زمینه مناسبی را فراهم خواهد کرد تا سرمایه گذاران خارجی بتوانند در بازار انرژی ایران سرمایه گذاری کنند.
وی تصریح کرد: با همکاری متقابل می‌توان به اهداف بزرگ رسید و سوخت یا موتور دسترسی به اهداف جهان را فراهم کرد.
عدنان امین با بیان اینکه باید به جمهوری اسلامی برای پیش قدم شدن در استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر تبریک بگوییم گفت: زمینه‌های سرمایه گذاری فراوانی در بخش انرژی‌های تجدید پذیر در ایران وجود دارد.
وی با بیان اینکه اگر سیاست دقیقی را در پیش بگیریم می‌توانیم هزینه انرژی‌های تجدید پذیر در ایران را کاهش دهیم افزود: هزینه تولید انرژی خورشیدی در ایران می‌تواند تا ۴۵ درصد کاهش یابد.
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی‌های تجدید پذیر با اشاره به اینکه آمارها حاکی از آن است که سال گذشته تولید انرژی‌های تجدید پذیر در جهان ۱۶۰ گیگاوات ساعت افزایش داشته و بخش خصوص در حال گسترش آن است افزود: ۹۰ شرکت بزرگ جهان از جمله جنرال موتورز، گوگل و فیس بوک متعهد شده‌اند در آینده نزدیک ۱۰۰ درصد انرژی مورد نیاز خود را از انرژی‌های تجدید پذیر تأمین کنند و دیگر از انرژی سنتی استفاده نکنند.
وی با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا نقش اساسی در تبدیل انرژی‌های تجدید ناپذیر به انرژی‌های تجدیدپذیر داشته است گفت: سهم افزایش انرژی‌های تجدید پذیر تا این زمان ۱۶ درصد بوده که تا سال ۲۰۲۰ این میزان به ۲۰ درصد خواهد رسید.
عدنان امین با اشاره به اینکه اخیراً در آلمان یکی از شرکت‌های بزرگ ۵۰ درصد مصرف خود را از انرژی‌های تجدید پذیر تأمین می‌کند، گفت: این‌ها تحولاتی است که در سراسر جهان با آن روبرو هستیم و چشم انداز مثبتی را برای آینده جهان ترسیم می‌کند.
وی آنگاه با بیان این مطلب که انرژی‌های باد و خورشید می‌توانند منابع انرژی مناسبی برای رفع نیازهای بشر باشند، گفت: انرژی‌های بادی می‌توانند بیشترین میزان نیاز انرژی مصرفی کشورهای اروپایی را تأمین کنند.
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی‌های تجدید پذیر سپس با بیان اینکه ظرفیت‌های فنی و مهندسی ایران قادر است فرصت‌های اقتصادی و اشتغال زیادی را فراهم کند، افزود: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های زیادی را در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر داشته و بخش خصوصی نقش اساسی را در این میان ایفا می‌کند.
وی از ایران به عنوان بازار بسیار قوی در زمینه انرژی‌های پایدار یاد کرد و افزود: در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر قراردادهای زیادی بین ایران با آلمان، ایتالیا و سوئیس منعقد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image